Značení neživých kontrol

0
CitovatOndra
8. 10. 2019, 23:32

Chtěl bych se zeptat, jak to je se značením neživých kontrol. Po přečtení PDFka jsem nabyl dojmu, že kontroly možná nejsou značeny, protože minimálně dvakrát je tam napsáno něco jako "na skále se nachází kontrola, hledej!". Jsou kontroly na trase dostatečně značeny (např. cedule s číslem) nebo je opravdu potřeba je hledat podle popisu na papíru? Nedovedu si představit, že bych celou trasu zíral, kde by se mohla skrývat kontrola a bez přestání kontroloval popis trasy, jestli jsem už něco nepřeběhl. Doufám, že si vystačím s GPS navigací, tak jako na všech předchozích závodech. Na nich byly kontroly vždy výrazně označeny, někdy bylo i GPXko s přesnou polohou nebo aspoň na kterém kilometru jsou. Díky.


0
CitovatPetr Pavlíček
8. 10. 2019, 23:43

Kontroly s kleštěmi jsou značeny velmi dobře. Je to vždy barevná reflexní cedule s číslem a nazvem stanoviště, umístěná tak, aby praštila na trase do očí. No ale je třeba občas ty oči zvednout ze země Padesát metrů stanovištěm kontroly je ještě cedule "Kontrola 50 metrů". Polohy jednotlivých stanovišť budou zde na webu ve stredu.


0
CitovatPetr Pavlíček
8. 10. 2019, 23:56

A to "hledej" je mysleno tak, že mnoha stanoviště delších tras jsou na odlehlých skalách mimo značku a je třeba "hledat" k nim cestu po našem vlastním značení.


0
CitovatOndra
9. 10. 2019, 11:32

Ok, pokud tam je cedule, že tam bude kontrola za 50m, tak je to v pohodě, vím, že musím hledat. GPXko s kontrolama je taky super. Dokud tam bude GPS signál, tak je to v pohodě, jinak sem stejně v p... Dík.Diskusní fórum > Zapomenuté hory 2019 » Značení neživých kontrol