Zpětné vazby (zkušenosti) se ZH 2019

0
CitovatMartin Šerák
16. 10. 2019, 00:36

Pište své zkušenosti, dobré i špatné (negativní), ať se mají organizátoři z čeho poučit. Myslím, že letos e to bude týkat hlavně značení a trochu zásob na některých OS.

0
CitovatMartin
16. 10. 2019, 00:38

1. Souhlasím s Michalem, že nám chyběla živá hudba nebo alespoň DJ po závodě jako to bylo v roce 2018.
2. Zkuste lepší domluvu s obsluhou a majitelkou, aby vnitřní restaurace zůstala otevřená nejen kvůli počasí a teplu uvnitř, ale také kvůli omezené nabídce nápojů venku.
3. S volným WC jsem neměl problém při daném množství startujících vzhledem k tomu, že všichni tam nebyli snad nikdy (různé tratě, různé výkony).
4. Pohlídejte si značení, protože například na sjezdovce, která se vybíhala a pak na cestě nad ní pravděpodobně někdo strhal pásky, protože nevěřím, že by vaši značkaři vynechali několik set metrů trasy.
5. Doporučuji zlepši viditelnost značení podobně jako v lesní části mimo cestu - použít klasické bílo-červené mlíko a klidně ho kombinovat v INOV-8 mlíkem, tzn. (téměř) každý ze dvou pásek. Ve slunečném počasí a proti světlému podzimnímu listí je bílá špatně vidět.
6. Před každou odbočkou ke kontrolnímu bodu (štípačkám) umístit žlutou nebo oranžovou cedulku se šipkou, není nutná uvedená vzdálenost (jako Kontrolní bod 50 m). Píši to primárně kvůli kontrolnímu bodu č. 19, kde když běžec neměl před sebou nikoho a soustředil se na cestu, aby nezakopl, tak bílé pásky bokem od cesty neviděl.
7. Zásoby slaného jídla na OS, týkalo se to hlavně dvojité OS na dlouhých trasách, protože při druhém přiběhnutí na 6/14 OS už nebyl žádný chléb, natož se škvarkovou pomazánkou. Sladké věci na tak dlouhém závodě moc nepomohou, když se běží/jde hlavně na tuky. Při prvním průběhu by ani chleba se škvarkovou nemusel být nabízen a stačil by sýr, salám a suchý chléb.

Trasa a počasí vynahradilo negativní prvky, i když mě nutnost se vracet od 20 k 19 "sra." a psychicky dostala do chůze.

+1
CitovatDavid
16. 10. 2019, 11:49

Musím dát také za pravdu, že fábory od inov-8 (černobílé) opravdu v podzimním lese nešly moc dobře vidět, a v kombinaci se silným větrem a ostrým sluncem, kdy nevisely faboru svisle dolů, ale splývaly vodorovně s větvemi a listím na stromech,vlivem silnějšího větru, to byla bída. Za to červeno bílé značení u sešupu k Nýznerovským vodopádům bylo vidět skvěle, tak třeba popřemýšlet, jestli by nebyla lepší kombinace červeno bílá. Co se týče občerstvení, tak pro mě docela zklamání, běžel jsem všechny tři ročníky, první dva 46 a letos 76, první rok občerstvení bomba, birell v plechu, dokonce i pivo, jídla daleko více, a letos na delších trasách bída s nouzi, byl jsem trochu prozíravější a vzal si více svého jídla, jenže čím delší trať , tím méně chcete zatěžovat batoh věcmi a jídlem, každý gram jde cítit, a na stovce ani nemluvím. A z poslechu ostatních závodníku na OS lze soudit, že tento názor mělo daleko více lidí. Závod je to nádherný, pusto prázdné hory, žádné Václavské náměstí jako na Lysé, Pradědu nebo Sněžce, počasí luxusní, tak proč ho nemít dokonalý i co se týče OS, nepotřebujeme luxus, ale variabilita potravin byla prostě malá.

+4
CitovatZdenda
16. 10. 2019, 12:46

Za mě relativně slabé zásobení OS jídlem (trasa 76 km). Skoro nikde chleba (možná byl, ale došel?) nebo nějaké pečivo třeba s pomazánkou - byla až na 64. km (Hraničky) - docela pozdě. Čokolády se fakt nenajím na tak dlouhé trase, cukry mám v gelech. Ideální by bylo pořádné jídlo třeba na útulně Mates. Doběhnul jsem v první třetině startujících, takže si nemyslím, že bych byl na OS moc pozdě.

Trošku běžce (i mě) vyvedlo z klidu chybějící značení nad sjezdovkou, ale beru, dostali jsme mapu.
Dále parkovné. Nejde o částku, ale o to, že v propozicích bylo, že parkování je v ceně. Proč to tam píšete?

Jinak za mě OK, krásné počasí, parádní trať. Po téhle strance úžasné, užil jsem si to hrozně moc. Přijedu zase.

+1
CitovatJakub Cieslar
16. 10. 2019, 12:56

Krásný závod! To je potřeba říci v první řadě. Byl jsem zde poprvé a trasa nadmíru splnila mé očekávání, věřím, že za rok neprohloubím, jestliže se znovu přihlásím!

Nicméně má-li tento příspěvek něčemu pomoci, (ne)rád bych vytkl pár detailů...
- kontrola 19. (stačilo dát krásnou žlutou značku, jako na většině kontrol, ať odbočíme doprava, a pak se zase zpátky vrátíme, to místo bylo lehce zavádějící)
-vyhlášení (stačily by tři špalíky vedle sebe, na které si člověk stoupne a je to rázem lepší, a snad i informace o tom, že se právě vyhlašuje)
-lehké občerstvení v cíli by také na škodu nebylo

Musím říci, že slovní/psaný popis trasy, který jste zveřejnili před závodem, je skvělý, ale osobně mi, jako běžci zcela neznámému Rychlebské hory, nepomohl skoro vůbec teda , ale oceňuji to!

I přes jisté "zádrhely", si zasloužíte, věřím, že nejen mé, DÍKY, organizace takto těžkého závodu je zajisté nesmírně náročná, a chybky se občas bloudí

0
CitovatDalibor
16. 10. 2019, 21:57

Souhlasim s kontrolnim bodem c.19. I vsim co bylo jiz napsano.

0
CitovatTomáš
18. 10. 2019, 18:23

1. WC. Pár ToiToiek venku by se hodilo.
2. Nasdílené mapy v GPX posloužily lépe než slovní popis - viz. situace nad sjezdovkou. Kouknu do mobilu a hned vím kde jsem.
3. Lepší upozornění na kontroly. Když je člověk utavenej nedává moc pozor. I já přeběhl 19. kontrolu.
4. Vyhlašování mi přišlo nedůstojné a odbyté. Chyběla bedna. Když už se na závodě někdo trápí, ať si užije odpovídající slávu.

Jinak moc pěkný závod a krásné terény.

0
CitovatDavid
20. 10. 2019, 18:44

Ahoj spousta byla řečena.
Máte nádherné tratě a Překrásnou přírodu.
Nicméně to byl velmi bloudící a hladový závod. Myslím si že čokoláda a sušenky většinu lidí neosloví.
Uvítal bych raději ovoce, hlavně pomeranče pro doplnění C , banán ideálně meloun nebo něco vodnatého. Super byla občerstvovačka myslím 6 a Zároveň 17 chlapi dodali jak energii v jídle tak tu duševní i když stáli na nejstudenějším místě trati. Totální absence značení i kolem bodu 11 kde spousta lidí ztratila spoustu času a už tak s nabouranou psychikou doběhnout na občerstvovačku kde není takřka nic je na 101 Km dost drsné. Hledání kontrolních bodu bojovka !.
Velmi rád zase přijedu ty hory jsou nádherné, klidně přidám i 200Kč navíc na startovné ale hlavně ať je si co vzít do pusy a i ten birel udělá člověka šťastnějším než jít jen na cole. Ještě miska se solí na každé občerstvovačce si myslím že by měla být samozdřejmostí.

+3
CitovatMartin
21. 10. 2019, 08:46

Ahoj všem,
souhlasím s dříve zmíněnými názory závodníků. Zažil jsem první ročník, který byl dělán s nadšením a byl perfektně připraven. Tento ročník byl skutečně po všech stránkách úplně někde jinde. Mimo připomínek, které již byli uvedeny bych chtěl zmínit jednu záležitost, která se ze závodu vytratila. Rychlebské hory jsou krásný, ale odlehlý hraj, který láká svou malebností a klidem. Ovšem protože je také odlehlý často se zde závodníci nevydávají pouze na otočku, ale strávit tu večer či dva, a velmi často s rodinou a přáteli. Proto se mi líbilo na prvním ročníku, program, živá hudba, nádherné prostředí Tančírny a doopravdy důstojné vyhlášení v těchto prostorách. Toto se jaksi vytratilo, a s tím do jisté míry i pospolitost a atmosféra.

0
CitovatErik Krumphanzl
21. 10. 2019, 21:05

Martin Šerák: Ahoj, svoji zpětnou vazbu jsem napsal do události na FB.

0
CitovatErik Krumphanzl
21. 10. 2019, 21:06

Ahoj, svoji zpětnou vazbu jsem napsal do události na FB.

+3
CitovatMichal Nosek
22. 10. 2019, 13:16

Předně chci napsat, že tento závod mám rád, příroda Rychlebských hor je překrásná a celkově se tady jedná o fakt moc hezké sportování. Přesto mám potřebu organizátorům sdělit pár připomínek.

1) Prosím změňte materiál a způsob značení. Podle mě klasická "policejní" červeno-bílá páska nejvíce "razí" a je nejlépe vidět - šedobílá loni i černobílá letos se prostě v lese ztrácí ... U kontrolních bodů a nepřehledných odboček by bylo dobré provézt jasné a zřetelné značení - takových pár A4 výrazné barvy zalisovaných ve folii s jasnou šipkou případně nápisem "Pozor odbočka", "Kontrola" nepřehlídne ani po desítkách km unavený běžec a jejich výroba jistě není nijak nákladná.

2) Na občerstvovačkách by mělo být všechno jak pro "chrty" v čele, tak i pro závodníky, kteří soutěží s limitem - zaplatili totiž úplně stejné startovné. Ne, že na ty vzadu už prostě nezbyde. Navíc, aspoň na těch velkých občerstvovačkách by mohlo být poněkud pestřejší "menu" (ovoce, chleba/rohlík s něčím, sůl, rozinky, hroznový cukr, sladké pečivo, na trase 76 a 100 klidně i polívka, guláš, birell). Přece jen se jedná o velmi těžký závod a doplnění energie z jídla je pro jeho dokončení naprosto zásadní. U rozhledny Czernica by mohla být navíc jedna občerstvovačka s alespoň základními věcmi. Ti milí lidé, co tam vždycky vaří čaj jsou sice fajn, ale ten jednak po nějaké době došel a navíc jsem přesvědčen o tom, že většina lidí by po tak náročném stoupání radši kousla do chleba s pomazánkou nebo do banánu.

3) Nevím, proč byl letos vynechán pozávodní "mejdan". Spousta lidí zejména z dlouhých tratí zůstává (nebo by zůstala, kdyby k tomu byl důvod) do neděle a posedět u muziky a pivka je dobré zakončení takové akce. Navíc, pro ty, co dobíhají opravdu pozdě, je fajn, když je povzbuzují lidé, co zůstali, protože je v místě doběhu nějaká zábava, ne že dobíhají do tmavého ticha. V tomto kontextu možná zvažte, jestli start 100 neposunout už na pátek na desátou večer - těch 22 hodin je při tak dlouhém a náročném závodě pro spoustu lidí docela "vražedných" - i taková B7 má pro jednotlivce limit 23 hodin, pro týmy 29 hodin

4) Vykašlete se na nevegan/vegan stravu po závodě - uvařte kotel guláše hovězího a menší kotlík guláše třeba sojového (pro ty vege strávníky) a dejte k tomu pivo grátis a po závodě vám za to spousta lidí dá pusu na čelo - a bude to i levnější.

5) Nějaké ofiko fotky z cíle, případně z trati by neškodily.

6) KOMUNIKUJTE ! Za celou dobu není ani tady ani na fcb od organizátorů jediná reakce na příspěvky - pokud chcete, aby vám lidé psali podněty, musíte jim dát najevo, že je někdo čte, jinak se na vás lidi vykašlou

Prosím, neberte shora uvedené nějak přehnaně zle - máte krásný závod a já určitě přijedu znova, některé věci ale pravda trochu skřípou a bylo by dobré na nich zapracovat. Věřím i tomu, že lidi klidně i přihodí nějakou tu stovku ke startovnému, aby bylo možné některé z těch změn realizovat.

0
CitovatPetr
25. 10. 2019, 14:30

Každý ročník je bohužel organizačně slabší, to už tu několikrát padlo a já musím bohužel souhlasit. Ještě bych rád zmínil, že u závodu, který má takové promo prostřednictvím videí a fotek bych čekal něco víc než hledání fotek ze závodu kdesi na rajčeti...

+1
CitovatVladan
27. 10. 2019, 23:50

Děkuji organizátorům - hlavně za to, že nás zvou k sobě domů a nechávají nás nahlédnout do míst, kde se v tichu hledávali kdysi jen sami.

Nechtěl bych, aby se vytratila původní idea - "přijeďte a poznejte ticho a krásu zapomenutých hor
(klidně jen za chůze)".

Nechtěl bych, aby se údolím nesla od poledne až do půlnoci zbytečně reprodukovaná hudba - kdo chce sdílet zážitky, nepotřebuje pozadí. Skutečně chcete permanentně překřikovat hlukovou stěnu? Ostatně, pokud se dobře pamatuji, v prvním ročníku hudba byla a uvnitř stanu sedělo večer nakonec cca 10 lidí a stejně se chtěli bavit hlavně mezi sebou.

A skutečně právě tomuto trailu chybí stupně vítězů v podobě dřevěné bedny? Není to tak, že většina lidí chce přijet a poznat lesní stezky a je jim úplně jedno, kdo doběhl první? Pokud chcete pompéznost, můžete přece běhat městské maratony. Za sebe budu raději, když bude "duch závodu" blíž k Barkley maratonům než k pražskému spektáklu.

Chybělo jídlo? Nemám tušení, možná jen letos neodhadli nákup. První rok doběhlo 428 lidí, druhý rok 616, letos bylo přihlášeno 856. Možná už je to moc na kapacitu organizátorů, nebo jen neodhadli obsah hladových útrob běžců. Chápu, že měl někdo chuť na něco jiného, třeba ale teď budou celou zimu smažit na příští rok škvarky, když sladké není po chuti.

Značení? Za mě letos pokrok - bílá je mnohem viditelnější než černá z minulého roku. Lidé na 46 km trase jen hromadně přebíhají rok co rok kontrolu č. 19, tam je opravdu otázka, jestli by se napojení zpět na trasu nemohlo vést alespoň několik desítek metrů za odbočkou ke kontrole, aby lidi nemátla kontinuita značení.

Suma sumárum - mám jen otázku sám pro sebe - a plyne z letošního vypíchnutí enviromentálního aspektu (kelímky). Každý jsme sice ochotně přibalili osobní hrníček, zároveň jsme ale téměř všichni dorazili vlastním autem, soudě dle plného parkoviště. Je sice fajn, že ušetříme ropu v podobě kelímků, nějak to ale asi nespraví ekologickou stopu, kterou nechají za sebou motory jedoucí od Prahy, Ostravy, nebo z Pardubic. Nevím, co s tím, to je jen moje osobní eko-zpověď a otázka, kterou si sám kladu. Jak si užít zapomenuté hory co nejvíc a přitom za sebou nechat co nejmenší stopu.

Díky všem - za organizaci, za původní nápad, za naději, že původní koncept vydrží!

Vladan Hanulík

0
CitovatHelena
29. 10. 2019, 12:21

Vladane, souhlas. Řvát na plný kecky přece do Rychleb nejedem...

Diskusní fórum > Zapomenuté hory 2019 » Zpětné vazby (zkušenosti) se ZH 2019