Zpětné vazby (zkušenosti) se ZH 2019

0
CitovatPavel
30. 10. 2019, 11:30

Letos jsem běžel poprvé (46km) a líbilo se mně to hodně. Postřehy:
každý rok zkusím 2 ultratraily v zahraničí (Itálie, Švýcarsko) a všude je vlastní kelímek povinná výbava, kterou organizátoři na startu kontrolují. Stejně jako zásobu vody, mobil a oblečení pro případ změny počasí. Nevím, zda na delších trasách se výbava kontrolovala, ale na 46km byli tací, co vyráželi na trať jenom v trenýrkách. To mně přišlo jako hazard nejen od těch účastníků, ale i organizátorů
panoramata z některých kontrolních bodů byla zcela úchvatná, ale neminout je bylo docela stresující součást běhu, zvlášť když člověk potkával nešťastníky vracející se na 19. Chtělo by to buď označit odbočky velmi zřetelně anebo přesunout kontrolní body na hlavní trasu. Velké bylo zklamání, když po doběhu nikoho označené kontrolní body na mém startovním čísle nezajímaly a ukázalo se, že je to podstatné jenom pro ty, co běží o bednu
občerstvovačka na na 16km (a 36km) byla z mého pohledu OK i v porovnáním s nabídkou na jiných závodech. Smutná byla občerstvovačka na vrcholu Czernica (kontrolní bod 3), kde starší pár dobrovolníků už neměl nic, ani dostatek vody a bylo mně jich líto jak jsou z toho sami nešťastní
dost netypická byla absence čehokoliv po doběhu, kdy všichni máme potřebu dostat ze sebe ten adrenalin, vychutnat si hrdost z dosažení cíle, sdělit své bezprostřední dojmy. Jinde jsou většinou nějaké těstoviny a organizátoři stejně vydělají dost na prodaném pivu
souhlasím s předchozím názorem, že by účastníci snesli vyšší startovné při lepší zázemím na startu a v cíli. Letos mimořádně přálo počasí, ale při typickém říjnovém nečasu by ta infrastruktura byla potřeba
Ale to co je hlavní - Zapomenuté hory budou v mém běžeckém kalendáři i v roce 2020

+1
CitovatSilvester
30. 10. 2019, 13:28

Pavel - na dlhej trase sa povinna vybava nekontrolovala. Startoval som v trenkach, kratkom tricku ale rano som si natiahol samostane navleky na ruky, tie som po par hodinach daval dolu Za mna to bolo tak akurat... Nemyslim ze to bol risk, jednoducho mam radsej chladnejsie pocasie...
Co sa tyka obcerstvovaciek tak v porovnani s tymi co mavame na Slovensku tak to bola bieda...
Aj ked bolo niekolko veci co mi "vadili" uzil som si to a dakujem. Zapomenute hory boli krasne .

0
CitovatVladimir
2. 11. 2019, 19:32

Ahoj, rád bych věděl proč ještě po několika týdnech nalézám rožně po kopcích pozůstatky závodu v podobě plastových fáborek? Budete tyto odstraňovat nebo je hodláte využít ještě za rok ???

Diskusní fórum > Zapomenuté hory 2019 » Zpětné vazby (zkušenosti) se ZH 2019