English version HERE

Termín:

sobota 23.10. 2021 

Centrum závodu:

Tábor v Račím údolí - Uhelná 126 - býv. okres Jeseník 
P.arkování pro závodníky a doporovod bude zdarma v okolí areálu.

Trasy

Trasy povedou přes hluboká údolí a odlehlé hřebeny Rychlebských hor. Krátká trasa vede pouze po české straně hor, i zde však ochutnáte slast běhu po opuštěném úzkém hraničním chodníku a po starých horských loukách. I tak málo bude stačit, aby se Vám naše hory dostaly pod kůži. Možná na Hraničkách zalitujete, že nemůžete běžet dále. Chcete-li tajemné Rychleby poznat lépe, musíte zvolit delší trasu. Střední a dlouhá trasa Vás zavede i na nejvyšší vrchol přilehlých Gór Bialskych v Polsku. Obě trasy Vás nadchnou, ale pokud si troufáte a dokážete něco obětovat, trasa 76 km Vás odhalí skutečné Rychlebské perly, připravte se na zážitek pravé divočiny... 

Hlavní běžeckou lahůdkou všech tras bude především mnoho desítek kilometrů (dle zvolené trasy) po dokonalých horských stezkách na hlavním hraničním i na bočních hřebenech Rychlebských hor. Trasy vybíráme tak, aby Vás zavedly na krásné výhledy z opuštěných skalisek, k opustěným lomům, do hlubokých prastarých lesů i na neopakovatelné horské louky na místech bývalých sudetských horských osad. Chceme, aby náš závod byl hlavně hodně "běhavý", dostatečně náročný i pro zkušené závodníky a hlavně pro všechny maximálně zábavný a krajinně vděčný. S maximem lesních stezek a pěšin, zbytek po lesních cestách. S asfaltem se kromě velmi krátké části po startu a před cílem prakticky nepotkáte.

Trasy se mohou ještě lehce změnit.

Registrace

V současnosti je závod naplněný účastníky loňského ročníku, který musel být kvůli vládním nařízením zrušen. Kapacita však bude navýšena o 200 nových míst, o datu otevření budeme informovat. 

Závodníci na trasách 26, 46 a 76 km budou zařazeni do 2 kategorií: Účastníci narození do roku 1978 a účastníci narození od roku 1979 až 2003.

Registraci není možno vrátit, může však být převedena na další osobu, která startuje ve stejné trase. Převody registrace musí oba běžci nahlásit na email zapomenutehory (at) seznam.cz a do předmětu napsat "změna registrace"!

Zašlete, prosím, registrační údaje původního i nového závodníka. Celé jméno a variabilní symbol platby.

V případě zásahu vyšší moci, kdy bude pořadatel nucen závod přerušit, uzavřít nebo zrušit start, se startovné nevrací.

Ceny startovného

Úhrada do 15. 09. 2020

26 km - 450 Kč
46 km - 550 Kč
76 km - 650 Kč

Úhrada od 16. 09. do 7. 10. 2020:

26 km - 520 Kč
46 km - 620 Kč
76 km - 720 Kč

Přihlásit se bude možné pouze do naplnění kapacity závodu. 

Platba bude prováděna kartou skrze službu společnosti Timechip.cz

V případě nejasností či problémů s platbou si napište o pomoc na zapomenutehory (at) seznam.cz

Cena zahrnuje nově poplatek vlastníkům lesa za každého závodníka, dále podklady k závodu (mapa, startovní číslo, tiskoviny atd.), drobné dárky od sponzorů, čipová časomíra (na kotník), diplom pro finishery, velkorysé občerstvení na trase, teplé jídlo v cíli (vegan a nevegan varianta), sprcha v areálu, parkování v areálu, večerní zábava, hodnotné věcné ceny pro vítěze atd.

Prezentace a vyzvednutí čísla:
 • pátek 9. 10. 2019 - 18 - 24 hod (všechny trasy)
 • sobota 10. 10. 2020 - 05:00 - 06:20 hod (76 km)
 • sobota 10. 10. 2020 - 06:30 - 08:00 hod (46 km)
 • sobota 10. 10. 2020 - 08:00 - 09:00 hod (26 km)
Start:
 • 76 km - 07:00 (limit 17 hodin)
 • 46 km - 09:00 (limit 12 hodin)
 • 26 km - 10:00 (limit 8 hodiny)

Start jednotlivých tras bude vždy hromadný a proběhne v areálu Račího údolí. Cíl bude na stejném místě.

Občerstvovací stanice
 • 76 km - 4x plnohodnotná s jídlem a pitím +  5x pramen po trase
 • 46 km - 2x plnohodnotná s jídlem a pitím + 3x pramen po trase
 • 26 km - 1x plnohodnotná s jídlem a pitím + 2x pramen po trase
Kontroly a značení

Na každé trase bude několik živých kontrol (v místech občerstvovacích stanic i mimo ně) a také několik samoobslužných kontrol (razítka/kleště). Ty budou umístěny povětšinou na krásných výhledech, kam byste sami asi nikdy cestu nenašli. 

Trasy povedou z velké části po značených stezkách na hlavním hřebeni Rychlebů, v neznačených částech či na nepřehledných úsecích bude umístěno naše vlastní dočasné přehledné značení. Každý účastník obdrží při prezentaci mapu a detailní popis. Prosíme o nastudování tras dopředu, před závodem. Závodník, který nebude mít v cíli označené některé ze stanovišť trasy bude nekompromisně diskvalifikován, jinak nelze zabránit kontroverzím po závodě. 

Povinná výbava:
 • 76 km a 46 km: občanský průkaz nebo pas, čelovka, mobil
 • 26 km: občanský průkaz nebo pas, mobil

Každá z tras povede po hranici s Polskem, střední a dlouhá trasa pak i polskou stranou hor, mějte u sebe občanský průkaz nebo pas. Na konci října se stmívá již po 17. hodině, na dlouhou a střední trasu je nutná plně nabitá čelovka. Trasy povedou nejodlehlejšími místy, mějte u sebe i plně nabitý mobilní telefon s aktivovaným roamingem. Na mnoha místech však není signál, zde se budete muset spolehnout sami na sebe a spoluběžce. Závod se běží na vlastní nebezpečí. V případě problémů či předčasného ukončení závodu je Vaší povinností kontaktovat pořadatele a zajistit vrácení čipu, ať už osobně či zaslat poštou. Kontaktní telefonní čísla najdete na mapě ve Vaší startovní tašce.

Doporučená výbava:

Závody se konají v polovině října. V případě krásného počasí zažijete krásné suché lesní cesty a nezapomenutelné, většinou suché a pevné traily uprostřed neskutečně barevných malebných hor. V opačném případě se na nejvyšších hřebenech může vyskytovat první sníh a na několika místech narazíme na rozmáčený terén, bude zima a sychravo, jak jen v divokých Rychlebech dokáže být. Doporučujeme podle předpovědi i neprofoukavou a nepromokavou bundu, lehké rukavice, pokrývku hlavy a termoizolační alufólii.

Důležité informace

V závodu mohou startovat pouze účastníci starší 18 let. V případě zájmu o start mladšího závodníka, je to možné v doprovodu zákonného zástupce či zplnomocněné zodpovědné osoby starší 18 let. Organizátor nepřejímá zodpovědnost za škody na zdraví či na majetku související s cestou, pobytem a účastí závodníků v závodu. Běh s holemi je povolen, se psem závodně nikoliv. Pouze "mimo soutěž", tedy bez nároku na věcné ceny, ovšem s plnou podporou jako ostatní účastníci. Vodítko nutné.

Budete se pohybovat ve vzácném prostředí lesů a luk, chovejte se prosím tiše a ohleduplně ke skutečným opeřeným a srstnatým obyvatelům tohoto horského kraje. Za záměrné odhození odpadků mimo prostor občerstvovacích stanic hrozí diskvalifikace, prosíme, nenuťte nás k tomu!!! ;-)

Ceny pro vítěze a program:

Vyhlášeni budou vítězové jednotlivých tras v mužské, ženské (na trasách 26, 46 a 76 km i věkové) kategorii a každý obdrží věcnou cenu od našich partnerů.

Hromadné vyhlášení závodů bychom rádi provedli zhruba 2 hodiny po doběhu posledního výherce (ať už to bude z jakékoliv trasy). Vyhlašování tedy předpokládáme okolo 16:00

Pro nezávodící doprovod běžců jsou k dispozici krátké, ale moc pěkné vycházkové trasy v okolí Račího údolí. Připravujeme i další program, chceme aby se Vám u nás líbilo. Informace o programu zveřejníme v průběhu září, půjde o sérii přednášek.

Ubytování:

Přímo v místě startu v areálu Račího údolí. Areál nabízí ubytování na pokojích, v chatkách (teplé spacáky s sebou) nebo na místech pro stan. Ubytovatel požaduje platbu předem na účet. Na základě závazné objednávky bude vystavena faktura, kterou obdržíte na mail z kterého objednávka přišla. Důvodem je zkušenost z minulých let, kdy si někteří ubytování zarezervovali, zablokovali ho tak ostatním zájemcům, a pak nepřijeli.

Pokud nedojde k nečekaným vládním nařízením kvůli covidu-19, k dispozici bude tělocvična (70 Kč/noc) ve 2 kilometry vzdáleném městečku Javorník. Tělocvična bude přístupná od pátku od 19:00. Spacáky a karimatky s sebou!

Kontakt

zapomenutehory (at) seznam.cz

Informace ohledně covidu-19

O aktuálních pravidlech a nařízeních budeme informovat. K 18.8. 2020 platí nařízení, že je možné pořádat venkovní akce do 1000 účastníků. Vnitřní akce do 500. Od 1.9. na neurčito je ve vnitřních prostorách nařízeno nosit roušku. Při prezentaci i po závodě proto všechny prosíme, aby toto nařízení dodržovali. Na místě budou k dispozici na několika místěch desinfekční gely. Myjte si ruce a ve vnitřních prostorách dodržujte rozestupy. Je důležité, abychom nařízení vlády respektovali. Předem děkujeme za spolupráci.

Kterou trasu poběžíš v roce 2020?
73 / 35 %
81 / 39 %
55 / 26 %
Celkem hlasů: 209
Vytisknout stránku Vytisknout stránku18. 8. 2020, 18:50, zobrazeno 7094x, dnes 43x